Mezilidské vztahy a zdraví

Zajímavosti

Bioenergie pokojových květin

Rostliny v interiéru mají nejen estetickou funkci, ale i mnohé další. Některé dokáží povzbudit, jiné působí uklidňujícím dojmem. Které rostliny umístit kam?

Zde jsou nejznámější květiny, jejich účinky a kam je umístit, aby pomáhaly a neškodily lidskému zdraví.

DO PRACOVNY: rostliny, které působí povzbudivě, stimulují myšlení, dodávají energii, zklidňují agresivitu a bystří úsudek. Vhodné typy květin: ficus benjamina, břečťan domácí, difenbachie - koncentrace mysli, vhodná pro psychicky pracující, blahočet - araukárie - aktivizuje tělesné funkce, povzbuzuje a aktivizuje myšlení a konání - nevhodné pro choleriky! - má mocnou energii, monstera - ideální pro prostory, kde se uzavírají obchodní jednání, harmonizuje prostředí, filodendron - ideální rostlina do velkých kanceláří, tchýnin jazyk - vitální a vztyčená rostlina pomáhá bojácným lidem, ibišek - čínská růže - podporuje podnikavost, radost z kontaktů a napomáhá introvertům k pootevření duše, maranta - různé druhy - započatou činnost zvládneme až do konce, napomáhá bázlivým lidem dodat energii a odvahu, zvlhčuje vzduch odbourává čpavek.

 

DO LOŽNICE : rostliny, jež působí klidně, odbourávají stresy a posilují organismus při odpočinku, gardénie - laskavá energie, citlivá rostlina, nesnáší hluk reproduktorů, PC a jiná elektronická zařízení, voskovka - stojící blízko postele přináší lepší spánek a sny, ledviník - odbourává škodliviny, harmonizuje nervový systém, mučenka - působí aktivačně a stimuluje asketické lidi k větší radosti ze života, toulcovka - vydává ze sebe energii,  kterou opět zpracovává v harmonii a rovnováhu, dracéna - rovnoměrné uklidňují i povzbuzující účinky, energizuje a vyrovnává lidi i zvířata. Možnost širšího umístění.

Vánoční hvězda aktivuje srdeční činnost a krevní oběh. V zimě se postará o dobrou náladu a pohodu. Pozor na vytékající mléko a všudypřítomné děti, jako každá pryšcovitá rostlina je jedovatá a dráždí sliznice a pokožku.  Odbourává škodlivé chemické látky. Aby vám vydržela co nejdéle, postavte ji na světlé místo, střední teploty,  miluje vlhčí vzduch, tedy občas v panelácích rosit! Zalévat mírně, nepřelévat! Pozor si dejte už při nákupu.

 

Zdroj:     http://www.chytrazena.cz/