Kultura a volný čas

Zajímavosti

Česká televize rozšíří od ledna 2011 regionální zpravodajství

ČT plánuje od příštího roku podstatné rozšíření svého regionálního zpravodajství, jehož domovskou stanicí bude programový okruh ČT 24. Zpravodajství z regionů se bude i v roce 2011 vysílat ze studií v Praze, Brně a Ostravě.

Podle sdělení tiskového mluvčího ČT Ladislava Štichy se vysílání celkově rozšíří o třetinu stávajícího času. V případě pořadů Události a Události+ půjde dokonce o 49 procentní nárůst.

Jde o další krok k divácky čitelné profilaci jednotlivých programů, což je jedením z hlavních cílů probíhající restrukturalizace ČT. Svou roli hraje i fakt, že televizního diváka čím dál tím více zajímají problémy, se kterými se potkává ve svém každodenním životě a ve svém bezprostředním okolí. Centrální pražské události mají pro diváka například na severní Moravě v době povodní zcela okrajový význam. "Jde nám o to, aby byl divák oslovován v děleném regionálním vysílání adresně, aby dostal rozšířené informace, právě o problémech, které se dotýkají jeho okolí, a proto se ČT24 logicky posune blíž k jeho domovu," vysvětluje šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák.

Česká televize myslí i na zhruba jedno procento diváků, kteří nemají digitální pozemní signál k dispozici a hrozí jim, že se ocitnou mimo regionální zpravodajskou exkluzivitu. "S ohledem na tyto lokality bude od počátku ledna umožněno divákům, kteří přijímají programy ČT prostřednictvím satelitu, aby zvolili příjem programu ČT24 ve variantě celostátní nebo kterékoliv z variant regionálních," uklidňuje ředitel zpravodajství Roman Bradáč. Vysílání regionálních zpráv pak najdou zájemci rovněž na webu ČT.

Udroj: TZ České televize