Kultura a volný čas

Zajímavosti

Eva Urbanová a Karel Gott potěší své příznivce dárkem, po dvanácti letech chystají společné koncerty

Blíží se česká hudební událost roku. Srpnovými povodněmi sužované Děčínsko se těší na úvodní koncert ke společnému podzimnímu turné Evy Urbanové a Karla Gotta. Zimní stadion Děčín přivítá oba umělce poslední prázdninový den. Oficiálně pak Urbanová s Gottem zahájí své společné turné o měsíc později v Pardubicích.

"Je to i takový dárek a vděk Děčínu, že tam smíme zkoušet dohromady s technikou a budeme zpívat s největším nasazením. Diváci budou mít jedinečnou příležitost zjistit, co budeme spolu na podzimním turné zpívat," svěřuje se před společným vystoupením s Karlem Gottem po dvanácti letech Eva Urbanová.

Přesný repertoár je tři týdny před děčínským koncertem zahalen tajemstvím, umělci chtějí publikum překvapit. Karel Gott by měl uvést své největší hity, zatímco Eva Urbanová se představí s netradičními skladbami z oblasti rocku a heavy metalu.

"Musím upozornit, že nebudu zpívat žádné operní árie. Jeden novinář se mě zeptal, jestli chci pořád provokovat tím, že budu zpívat i jiný než klasický repertoár. Ano, v tom dobrém slova smyslu chci provokovat, aby posluchači i diváci přijali v mém podání popové nebo rockové skladby. Myslím si, že tím nejlepším partnerem pro mě může být takový zpěvák jako Karel Gott," poodhaluje tajemství podzimního koncerního repertoáru Eva Urbanová.

Představení bude koncipováno tak, že po sólových partech se stanou vyvrcholením každého koncertu společně zpívané duety. Umělce, kteří budou bavit své příznivce více než dvě a půl hodiny, doprovodí Boom! Band Jiřího Dvořáka. "Je to orchestr, který zahraje pop, rock, jazz i klasiku. Jsou to muzikanti, na kterých je vidět, že je to baví. Stejně jako my dva mají rádi lidi, což publikum velice rychle pozná. Jsou to muzikanti, které nepřekvapí žádný žánr. Neexistuje nic, na co by nestačili," pěje Český slavík chválu na Boom! Band. A také se vyjadřuje o společných duetech. "Samozřejmě budou, s hrdostí se postavím vedle světově uznávané operní divy, abych trošku ukázal, na čem mně záleží na takovém turné, a že můžu a smím s ní zkusit něco jiného, než obvykle dělám. Je důležité, aby diváci věděli, na co jdou, co se ten večer bude zpívat."

Program podzimního turné Evy Urbanové a Karla Gotta

31.08.        Děčín, Zimní stadion Děčín

01.10.        Pardubice, ČEZ Aréna

03.10.        České Budějovice, Budvar Aréna

10.10.        Liberec, Tipsport Aréna

20.10.        Karlovy Vary, Aréna

25.10.        Ostrava, ČEZ Aréna

30.10.        Brno, Hala Rondo

09.11.        Praha, velký sál Lucerny

10.11.        Praha, velký sál Lucerny

25.11.        Olomouc, Univerzita Palackého

Všechny koncerty začínají v 19 hodin.

Zdroj: TZ TURNER - Public Relation & Communication

Autor: Petr Sobol