Mezilidské vztahy a zdraví

Zajímavosti

Kakao jako lék

Kakao se získává z mateřské rostliny známé jako Theobroma cacao. Konkrétně ze semen izolovaných z plodů této rostliny. Theobroma v řečtině znamená "pokrm bohů" a jako takový je kakao využíváno již přibližně 2000 let.

 Většina z nás zná kakao i čokoládu z něho vyráběnou v podobě pražené a průmyslově dále upravované pochutiny, která však většinu pozitivních účinků ztrácí. Oproti původní hořké chuti jsou pro mnohé z nás tyto ochuzené výrobky díky přídavku cukru chutnější, avšak o to méně hodnotné.

Kakao obsahuje okolo 300 biologicky aktivních látek a pro podporu zdraví ho konzumovali již staří Mayové či Aztékové. Pro jeho všestranné účinky bylo využíváno v lidovém léčitelství v mnoha oblastech:

- prevence a podpůrná léčba rakoviny

- antidepresivum

- zlepšování prokrvení

- podpůrná léčba při astma díky rozšíření průdušek

- antirevmatikum

- afrodiziakum

- proti únavě a vyčerpanosti

- proti vysokému krevnímu tlaku

- léčba hemeroidů

Obsahuje zejména velmi ceněné antioxidanty ze skupiny flavonoidů, celou řadu minerálů, vitaminů a dalších látek. Z vitaminů jsou to například vitaminy skupiny B, které jsou nezbytné pro správnou činnost nervového systému, z minerálů můžeme vyzdvihnout hořčík, který je nutný pro správnou funkci srdce a celého kardiovaskulárního aparátu i nervového systému. Ve stravě moderního člověka je hořčík buď obsažen v nedostatečném množství, anebo úplně chybí, což může být příčinou stále častějších případů srdečních chorob.

Zdroj:    http://www.chytrazena.cz/