Mezilidské vztahy a zdraví

Zajímavosti

Kinesis

Technogym KinesisTM je systém, který umožňuje komplexní procvičení celého těla na čtyřech specifických modulech, jež jsou přichyceny na speciální stěně. Díky odstředivé síle zapojíte především hluboké svalstvo. Stovky různých základních cviků, pohybů a jejich vzájemné kombinace se hodí jak pro profesionální sportovce, tak pro začátečníky, cviky jsou vhodné i v rámci rehabilitace.

Výsledkem pravidelného cvičení je přirozený postoj a dokonalá koordinace pohybů. Trénink na Kinesis zlepšuje reflexy a ovládání těla, sílu, výkon, flexibilitu a vytrvalost. Ze začátku je určitě dobré cvičit za přítomnosti trenéra, který vám vysvětlí, jak cviky správně provádět, abyste si neublížili.

Cviky na stehna - nohy představují jednu z nejzanedbávanějších partií těla. Většina začátečníků se věnuje spíše horní polovině těla, nejníže dojdou ke spodní části břicha, maximálně hýždě. Ale nohy se vynechávají, přitom je důležité mít krásně zpevněné stehna. Jedním z nejúčinnějších cviků jsou výpady.

Cviky na lýtka - na tvarování lýtek je nejvhodnější obyčejné švihadlo nebo běh, pokud nic z toho nepomáhá, nebo pokud to není váš šálek kávy, doporučujeme cvičit výpony, nejprve bez zátěže a větší počet opakování a postupně přidávat zátěž.

Břicho - jde o problémové partie, u kterých není lehké vidět výsledky. Základem správného a efektivního posilování je zvládnutí zapojení a zpevnění hlubokého stabilizačního systému a správného dýchání. Pokud zvládnete jednoduché cviky na podložce a hmotnost trupu již nestačí, můžete přejít k větší zátěži. Na hrudník si přiložíte pás, zvolíte zátěž a zvedáte trup směrem vzhůru. Výdech směrem nahoru.

 

 

Zdroj:  http://www.chytrazena.cz/