Kultura a volný čas

Zajímavosti

Nový (z)boží 2010!

Spolu s vyhlášením výsledků Národní ceny za studentský design 2010 proběhlo 11. listopadu v prostorách Design Cabinetu CZ na Václavském náměstí v Praze slavnostní otevření výstavy vítězných a dalších vybraných prací "Nový (z)boží 2010!"

Výstava v galerii Nadace pro rozvoj architektuty a stavitelství potrvá do 3. prosince. Poté expozice nebo její části vyrazí do světa, kde se představí prostřednictvím Českých center. Designérskou tvorbu českých studentů z minulých ročníků Národní ceny za studentský design obdivovali Českých center v Bratislavě, Mnichově, Moskvě, Rotterdamu, Stockholmu či Vídni.

Premiéra studentského designu v Domě bytové kultury

Přihlášený a oceněný nábytek se letos poprvé představuje také na proskleném pódiu Domu bytové kultury v Praze na Budějovickém náměstí, kudy denně projde kolem třiceti tisíc lidí. Výstava nábytku navrženého studenty trvá do 21. listopadu a je prvním krokem nového projektu obchodního centra DBK Praha, který by měl pod jednou střechou soustředit české výrobce nábytku.

Zdroj: TZ Design Cabinetu CZ

O Národní ceně za studentský design 2010 a interaktivním svítidle Tvor, které se stalo nejvýše oceněnou prací, píšeme v našem článku www.jaktodelaji.cz/clanek/Tvor-si-posvitil-na-Narodni-cenu-za-Studentsky-design-2010.