Kultura a volný čas

Zajímavosti

Patnáctý Blues Alive se rozprostře ze Šumperka také do polského Chorzówa a pražského klubu Jazz Dock

Na příznivce blues čeká svátek a oslava půlkulatin. Mezinárodní festival Blues Alive vstupuje do patnáctého ročníku. Jeho hlavní část proběhne od 18. do 20. listopadu v Domě kultury v Šumperku.

Jubilantovi přijede zahrát a zazpívat doposud největší počet zahraničních účinkujících dosavadní historie festivalu.

Program otevře ve čtvrtek 18. listopadu Visegrádský večer s kapelami z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. Tuzemskou bluesovou scénu budou reprezentovat Ondřej Konrád & Gumbo a Ladě. www.jazzdock.cz/cz/ .

Páteční odpoledne bude patřit fenomenálnímu americkému kytaristovi Garymu Lucasovi, který pozve na svůj sólový koncert do klášterního kostela. Večerní program v Domě kultury nazvaný "Retro XV" bude setkáním se starými známými a představí umělce a kapely, kterým tleskali návštěvníci předešlých ročníků Blues Alive.

Sobotní "Tematické odpoledne" je zasvěceno předním představitelkám současné české vlny písničkářek. Hlavní hvězdou závěrečného večerního koncertu a celého festivalu bude texaský kytarista Johnny Winter.

Blues Alive v Chorzówě a klubu Jazz Dock

Šumperské bluesování se v neděli 21. listopadu přenese do spřízněného polského Chorzówa, kde v DK Batory proběhne další z hlavních koncertů Blues Alive. Vedle Johnnyho Wintera vystoupí další hudebníci ze Spojených států a také z Velké Británie, Slovenska a České republiky-

Novinkou jubilejního ročníku je premiérové rozšíření Blues Alive do Prahy. Festival najde azyl od 17. do 21. listopadu v prestižním klubu Jazz Dock.

Více o XV. ročníku festivalu Blues Alive, který obdržel Cenu města Šumperk v oblasti kultura za rok 2009 a program koncertů ve všech třech festivalových městech najdete na www.bluesalive.cz/ a

Autor: Petr Sobol