Mezilidské vztahy a zdraví

Zajímavosti

Příroda jako lék

Příroda léčí, příroda nabíjí a harmonizuje. Je to čistá forma energie, bez které by nebyl život na Zemi. Neuzavírejte se ve svých domovech a choďte hodně do přírody s níž jste ve svém každodenním životě ztratili kontakt.

Sám pobyt v přírodě, kontakt se sluncem, větrem, stromy, práce se zemí... jsou pro organismus velkým zdrojem energie. Neskrývejte se před slunečními paprsky, na kterých je život na této planetě neodmyslitelně závislý.

Osvěta šíří strach z pobytu na slunci, což má dalekosáhlé účinky na naše zdraví, zejména na nedostatek vitaminu D. Ten se v našem organismu vytváří z ultrafiallových paprsků a je nezbytný pro naše kosti, podílí se na detoxikaci organismu, uklidňuje nervy a napomáhá zdravému spánku. K zajištění dostatečného množství tohoto vitaminu stačí pobývat 3-4krát týdně půl hodiny na slunci. Navíc pobyt na slunci přináší radost a sílu, pomáhá uvolňovat hormony dobré nálady, tlumí tím bolest a posiluje odolnost proti nemocem.

Mezi osvědčená léčivá místa patří i ty oblasti, kde se nacházejí lázeňská města, nejsilněji působí v bezprostřední blízkosti léčivých pramenů. Mnohé stromy dokážou předávat energii a jako největší „dobíječi“ se uvádí bříza a dub. Když se k nim přitisknete nebo je obejmete, po chvíli se začnete cítit mnohem lépe,  celkově se zklidníte a zbavíte únavy. V souvislosti se škodlivými látkami v našich bytech se stále více doporučuje využívat květiny, které mají schopnost mnohé z těchto látek absorbovat. Mezi květiny s nejvýraznějším účinkem patří scindapsus, orchidej, filodendrony, africké fialky, různé typy břečťanů, vánoční kaktus, amarylis, chryzantény, zelenec (chlorofytum), palmy a dracény.

K přírodě patří i zvířata. Psi a kočky se považují za zdroj léčivé energie, která dokáže zahnat i tu největší depresi. Vyzkoušejte, jaké to je projít se v krásném letním ránu v lese nebo jen tak naboso po orosené trávě. Jestliže chcete, aby síla přírody na vás účinkovala a dobíjela vás, musíte se z vašeho pobytu v přírodě těšit, užívat si ho, mít v mysli jen „lehké“ myšlenky a neprobírat křivdy, závist a problémy.

 

Zdroj:    http://www.chytrazena.cz/