Kultura a volný čas

Zajímavosti

Školy v Africe, bubeníci na lidská těla a zápis do České knihy rekordů

Co mají splečného? To se dozví každý, kdo přijde v pondělí 4. října na odpolední happening, který se odehraje na náměstí Míru v Praze. Happening zahájí sedmý ročník sbírkového týdne "Postavme školu v Africe".

Od 14 hodin začíná na náměstí Míru ochutnávka etiopských specialit a projekce filmových záběrů z cesty nazvané Trabantem napříč Afrikou. O dobrodružné výpravě přijde diskutovat cestovatel Dan Přibáň.

Bubenický rekord

V 15 hodin startuje za dohledu ostřížího zraku certifikovaného rozhodčího agentury Dobrý den pokus o vytvoření rekordu v počtu lidí současně bubnujících na lidská těla.

Za prvních sto příchozích věnuje Vysoká škola ekonomie a managementu na sbírku pro africké školy 200 korun.

Další školy pro Etiopii

Sbírkový týden "Postavme školu v Africe", pořádaný společností Člověk v tísní a Junákem - svazem skautů a skautek ČR, vstupuje u chrámu svaté Ludmily na náměstí Míru do sedmého ročníku. Proběhne ve více než padesáti městech České republiky, aby upozornil na problémy dětí a negramotných v Etiopii a vybral peníze na stavbu škol v jedné z nejchudších zemí světa. Díky dárcovským příspěvkům bylo ze sbírky postaveno už jedenáct škol, které navštěvuje 2700 dětí.

Přispět na sbírku se dá také prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru "DMS AFRIKA" na číslo 87777 nebo přímo peněžním darem na konto sbírky 222 444 555 / 0300.

Pozvánku na happening "Bubenický rekord pro Afriku - zapište se do České knihy rekordů si můžete otevřít na http://skolavafrice.cz/content/bubenicky-rekord.

Na stavbu škol lze přispět také formou charitativního běhu "Doběhni až do Afriky" Více informací najdete na http://skolavafrice.cz/jak-muzete-prispet/dobehni-az-do-afriky-sbirkovy-beh.

Zdroj: TZ Člověka v tísni

Autor: Petr Sobol