Mezilidské vztahy a zdraví

Zajímavosti

Snídaně našich prababiček

Snídaně před padesáti lety byly úplně jiné, než jak je známe dnes, jejich význam však není o nic menší. To, co naši předkové věděli už dávno, dnes zažívá renesanci. Po různých dietních omylech a výživových experimentech jsou snídaně opět v kurzu a nikdo nepochybuje o jejich významu.

 

Mnohé z nás si těžko zvykaly na ranní jídlo a stále se najdou i dámy, které snídaně vnímají pouze jako povinnost. Pro naše prababičky a pradědečky však byly nejdůležitějším jídlem dne. Energeticky vydatné a syté snídaně lidé potřebovali zejména kvůli těžké fyzické práci z čistě praktického hlediska - dalším jídlem byla totiž zpravidla až večeře.

Snídaně byly v minulosti hlavním jídlem dne, proto také musely být velmi syté. Naši předkové je připravovali zejména z jednoduchých a dostupných potravin. Většinu z nich si vypěstovali sami a pestrost snídaně byla závislá i na ročním období. Základ tvořily obiloviny ve formě kaše, která se jedla z jednoho hrnce. Na dochucení se výjimečně používalo máslo, med, ořechy, nebo mák.

Obilná kaše se dá připravovat i na slano - s osmaženou cibulkou, ovčím sýrem nebo škvarky. Tuto kombinaci si naši prapředkové oblíbili již v 18. století. Běžní lidé ale většinou jedli kaši samotnou - teplá kaše byla jednoduchá na přípravu, dostupná a zasytila. Moučné a ječné kaše se připravovaly z rozvařených brambor zahuštěných moukou, které se bohatě mastily domácím sádlem. Pokud se nedojedlo, druhý den se tato dobrota zapekla do křupava. Kukuřičná kaše se vmíchala do mléka, nebo vody a také se podávala pomaštěná a posypaná škvarky s osmaženou cibulkou. Často se připravovala i zapečená na plechu a podávala se krájená jako pečivo. Dnes se tomu podobá třeba kukuřičná polenta.

Kromě kaše, těstovin a placek tvořily běžnou snídani i husté teplé polévky a to zejména v zimě. Teplá polévka totiž pěkně prohřála celé tělo a pořádně zasytila. Vařily se také jen z dostupných surovin jako jsou luštěniny, zelenina a na zahuštění se používaly všemožné obiloviny například kroupy, oves nebo pšenice.

Zdroj:    http://www.chytrazena.cz/