Kultura a volný čas

Zajímavosti

Studenti se prali posedmé s Thálií

Od 26. do 28. listopadu probíhal 7. ročník divadelního festivalu PEREME SE S THÁLIÍ. Nesoutěžní přehlídku vybraných souborů pražských gymnázií pořádá tradičně soukromé Gymnázium Jaroslava Seiferta ve spolupráci s malostranským Divadlem Na Prádle.

Třídenní divadelní maratón představil v různých divadelních žánrech studentské soubory z Gymnázia J. Seiferta, Prvního odnoveného reálného gymnázia (PORG), Gymnázia J. Nerudy, Gymnázia Nad Kavalírkou a Gymnázia Ch. Dopplera. Program probíhal na dvou scénách - v sále i kavárně Divadla Na Prádle. Akci podpořila Městská část Praha 9 a přispěl rovněž Magistrát hl. m. Prahy.

Pořádající školu reprezentovaly převážně autorské tvary, zahrnující autorské čtení Pasiáns na prknech, operu Magdalena nebo divadelní kusy Děvčata z Brook Valley, Proměna a Superžena a dvojníci.

V samotném závěru festivalu uvedl divadelní soubor Holé neštěstí cimrmanovskou hru Dobytí severního pólu, kterou věnoval vzpomínce na skvělého autora a režiséra Ladislava Smoljaka.

Součástí festivalu se stal také Diskusní klub ve zkušebně divadla. Studentský Press tým zajistil přípravu a výrobu zpravodaje. Přehlídku doprovodí autorská znělka studenta Gymnázia J. Seiferta J. Rosáka a Klip Thálie divadelního souboru Na ½ ucha. Přehlídku sledovali umělečti patroni Divsalónu Dana Benešová-Trčková a Jan Václav Čep, kteří vybírají a uvádějí mladé talenty ve svém pravidelném občasníku v blízkém Divadle Kampa.

Zdroj: www.gymjs.net, www.napradle.cz

Autor: Petr Sobol