Mezilidské vztahy a zdraví

Zajímavosti

Vysněná postava prostřednictvím vibrační plošiny

Při dnešním dynamickém a zároveň hektickém způsobu života je stále těžší najít si dostatek času pro pravidelné cvičení a získání vysněné postavy. Pokud je čas vaším nepřítelem, řešení je nasnadě – cvičení pomocí vibračních plošin.

Vibrační trénink je v poslední době dynamicky se rozvíjející oblast fitness, protože lidem jakéhokoliv věku a trénovanosti přináší spoustu výhod. Pomocí cvičení na vibračních plošiních si procvičíte téměř 100 % všech svalů a pro získání požadovaných výsledků vám postačí pouhých 30 minut cvičení alespoň třikrát týdně. Vibrační plošiny fungují na principu vytváření vibrací, které jsou přenášeny do těla. Tento proces vyvolává v trénovaném svalu myotatický neboli napínací reflex, kterým se svaly samovolně stahují 30 – 45krát za vteřinu v závislosti na zvoleném nastavení přístroje.

Cvičení na vibrační plošině je vhodné především pro velmi vytížené lidi nebo pro ty, kteří nemají dostatek energie a vůle pro pravidelný dlouhý trénink různého druhu. Při cvičení se nepotíte, tím pádem se po cvičení nemusíte převlékat a váš make-up zůstane bez porušení. Postačí pouze „stát“ na vibrační plošině. Pro cvičení tak můžete využít například polední pauzy. Po skončení cvičení se můžete směle vrátit do práce, aniž byste ztráceli čas převlékáním, sprchováním apod. Cvičení lze zaměřit přímo na posilování konkrétních problémových partií – pokud máte problémy s břichem, vibrační plošinu vám vyškolený personál nastaví program pro redukci břišního tuku. To samé lze provádět se zadečkem, nohami, pažemi apod.

Cvičení na vibrační plošině je velice šetrné, v kombinaci s kratší dobou aplikace jsou klouby, vazy a šlachy vystaveny podstatně menší zátěži. Cvičení vyžaduje jen velmi malou námahu a odpovídá jedné hodině cvičení v tělocvičně.

Přínosy cvičení na vibrační plošině:

    Zkrácená doba tréninku s menší námahou a viditelnými výsledky již za 14 dní cvičení.

    Účinně spaluje tuky.

    Posiluje svaly.

    Zlepšuje krevní oběh.

    Zlepšuje základní metabolismus.

    Zlepšuje pružnost svalů a přispívá k jejich rychlejší regeneraci.

    Pomáhá při problémech s celulitidou.

Cvičení je poměrně jednoduché – nabízí možnost cvičení pomocí tzv. statických cviků, které je možné provádět zaujetím vybraných poloh, aniž by bylo nutné se pohybovat. Polohy si každý vybírá podle toho, které problémové partie chce posílit. Cvičit na vibračních plošinách můžete v některém z vybraných studií po celé České republice, které tento druh cvičení nabízejí. Zde vám vyškolený trenér vysvětlí, jak přístroj používat a ukáže vám účinné cviky, které na něm lze provádět.

 Napsala: MAZ

Zdroj:  http://www.chytrazena.cz/